Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Biz Türkler dünya sahnesine çıktığımız ilk günden bugüne kadar, hürriyet ve bağımsızlığa sembol olmuş bir milletiz.

Ağustos ayı, tarihimiz boyunca, milletimiz açısından hep önemli ve zaferlerle dolu olmuştur. Bu nedenle "zafer ayı" olarak anılmıştır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'yle birlikte Anadolu'nun kapısı Türk'lere ardına kadar açılmış, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Türk milleti Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferle kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha haykıyoruz! 

Aziz milletimizin kahraman ordumuzla bütünleşerek emperyalist devletlere karşı verdiği emsalsiz mücadelenin yıldönümünde büyük bir onur, mutluluk ve heyecanını hissetmekteyiz. 

Biz Türkler, tarihimiz boyunca bağımsızlık mücadelesi vermiş olan şanlı bir milletiz.

Her zaferimizin gerisinde yüksek bir gaye bulunmuştur. Anadolu’nun her bir karış toprağı bir büyük Türk kahramanlığa şahitlik etmiştir, mekân olmuştur. İşte bu sebepledir ki, Türk yurdu, “vatan” olmuştur.

Dumlupınar’ın kocaman bir yüreği; aşılmaz, geçilmez, yenilmez güçlü bir iradesi vardır.

Burada bağımsızlığımızın manifestosu kanla yazılmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Büyük Taarruz ile milyonlarca beden aynı inanç ve ruhla aynı hedefe kilitlenmiştir. 

Varlığımıza göz diken hain zillet, dört gün içinde çembere alınarak bozguna uğratılmıştır. 

30 Ağustos’ta Zafertepeçalköy-Dumlupınar hattında olağanüstü bir fedakârlık ve kahramanlıkla Başkomutanlık Meydan Savaşı kazanılmıştır.

Burada Türk milleti destansı bir mücadele azmiyle vatanına sahip çıkmıştır.

Bağımsızlık, Dumlupınar semalarında başlayarak Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar dalga dalga yayılmış ve İstiklâl mücadelesi ilan edilmiştir. 

26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den başlayan topçu ateşi ile Türk milletinin şerefinin, izzetin, iffetin, bağımsızlığının ve istikbalinin taarruzu olarak tarihe damga vurmuştur.

Ve düşman unsurları İzmir’e kadar kovalanarak vatan toprakları baştan ayağa temizlenmiştir.

Bu tarihi günde; hilal haçı, iman küfrü, vatanseverlik saldırıyı, cesaret korkaklığı, sadakat hileciliği, bağımsızlık esareti alt üst etmiştir. 

Dünya var oldukça devleti ile, vatanı ile, birlik, dirlik ve düzeni ile varolacak olan Milletimiz, tarihinin her sahfasında farklı farklı görünümlerle karşısına çıkan varlığına, bekasına yönelik tehditlere karşı her dönem muhteşem bir karşılığı dün nasıl olmuşsa, bugün ve yarınlarda da aynı şekilde ve aynı inanç ve kararlılık ile karşılık vermeyi sürdürecektir... 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş kodları, kurucu felsefenin dayandığı temel  kaynakları 30 Ağustos Zaferi’nin ruhunda vücut bulmuştur. 

Türkiye içinde kıvrandığımız ve gittikçe kemikleşen puslu günleri kati suretle aşacaktır.

Türk milletinin tarihi serüveninde her mücadelesinin haklı bir nedeni; milli, insani, İslami ve vicdani gerekçesi bulunmaktadır. 

Kahramanlık şehit ve gazilerimizin alınlarında parlayan bir meşaledir. 

Bu vesileyle,Kutlu zaferin 99. yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor;  bu büyük zaferin efsane kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Bu uğurda canını ortaya koyan gazilerimizi de en derin kalbi duygularımla selamlıyorum. 

Sözlerime burada son verirken Türk tarihinin dönüm noktası, milletimizin çetin beka mücadelesinin taçlanmış hali olan 30 Ağustos Zaferi münasebetiyle aziz Türk milletnin "Zafer Bayramı" kutlu olsun.

 

Albania ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Albania ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.