Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
İstanbul Milletvekili ( 24, 25 ve 26. Dönem ) Metin Külünk’ü ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin ve ATİK Türkiye Genel Sekreterimiz Vedat Kutucu ziyaret ettiler.

Ziyarette ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin Milletvekili ve İş İnsanı Metin Külünk’e Türkiye’nin ihracatı ile ilgili konular başta olmak üzere eğitim, kültürel , sosyal ve ekonomi alanlarında çalışmalarından bahsetti. 

İstanbul Milletvelili Metin Külünk ise ATİK’in eğitim, kültürel, sosyal ve ekonomi çalışmalarının önemli olduğunu belirterek özellikle Avrupa başta olmak üzere Dünyanın farklı ülkelerinde Uluslararası Kamu Diplomasisi çerçevesinde ATİK çalışmalarının çok yararlı olduğunu söyledi .

ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin ve ATİK Türkiye Genel Sekreterimiz Vedat Kutucu’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Albania ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Albania ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.